Főoldal » A Barcelona után a Bayern München is továbbjutott
Sporthirek

A Barcelona után a Bayern München is továbbjutott

Forrás: MTI

A Bayern München hazai pályán 4-0-ra legyőzte az Olimpiakosz Pireuszt a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének keddi ötödik fordulós mérkőzésén, és ezzel a nyolcaddöntőbe jutott. Lionel Messi két gólt szerzett.

Barcelona után a Bayern München is továbbjutott
Barcelona, 2015. november 24.
Lionel Messi, a spanyol FC Barcelona játékosa ünnepel, miután gólt szerzett az olasz AS Roma ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája E csoportjának ötödik fordulójában játszott mérkõzésen a barcelonai Camp Nou Stadionban 2015. november 24-én. (MTI/AP/Emilio Morenatti)

Fotó: MTI

Az F jelű kvartett másik találkozóján az Arsenal a Dinamo Zagreb elleni sikerrel életben tartotta esélyeit a továbblépésre. A játékvezető Kassai Viktor volt.

Az már a magyar idő szerint délután lejátszott, döntetlennel zárult BATE Boriszov-Bayer Leverkusen találkozón eldőlt, hogy a Barcelona továbbjut az E csoportból, a katalán együttes azonban nem bízta a véletlenre az elsőség kérdését, és öt góllal legyőzte az AS Romát.

A találkozón – amelyen mindkét együttes kihagyott egy-egy büntetőt – Lionel Messi első találatát idei BL-csúcsot jelentő 27 passz előzte meg. Ez már a századik olyan gól volt a Bajnokok Ligájában, amelyből a négyszeres aranylabdás argentin részt vállalt (78 gól, 22 gólpassz). Az összecsapáson később még 1-1 gólt és asszisztot jegyzett. A negyedik katalán gólt szerző Gerard Piqué már a tizedik találatát ért el a legrangosabb európai kupában, ezzel a negyedik legeredményesebb védő a sorozat történetében.

A G csoportban a Dinamo Kijev vendégként legyőzte az eddigi éllovas FC Portót, míg a Chelsea idegenben nyert a Makkabi Tel-Aviv ellen, így ebben a négyesben még három csapatnak van esélye az utolsó kört megelőzően a továbblépésre.

A H csoport esti találkozóján a Gent a 95. percben szerzett góllal idegenben diadalmaskodott a Lyon felett, a belga csapat így megelőzte a Valenciát a második helyért folyó versenyfutásban.Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
E csoport:
FC Barcelona (spanyol)-AS Roma (olasz) 6-1 (3-0)
Gól: Suárez (15., 44.), Messi (18., 60.), Piqué (56.), Adriano (77.), illetve Dzeko (91.)

BATE Boriszov (fehérorosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0)
G.: Gordejcsuk (2.), illetve Mehmedi (68.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Barcelona 13 pont, 2. Bayer Leverkusen 5 (12-11), 3. AS Roma 5 (11-16), 4. BATE Boriszov 4

F csoport:
Arsenal (angol)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (2-0)
G.: Özil (29.), A. Sánchez (33., 69.)

Bayern München (német)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 4-0 (3-0)
G.: D. Costa (8.), Lewandowski (16.), Müller (20.), Coman (70.)
kiállítva: Badstuber (53., Bayern München)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Olimpiakosz 9, 3. Arsenal 6, 4. Dinamo Zagreb 3

G csoport:
FC Porto (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (0-1)
G.: Jarmolenko (35., 11-esből), González (64.)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
G.: Cahill (20.), Willian (73.), Oscar (77.), Zouma (91.)
kiállítva: Ben Haim (41., Makkabi)

Az állás: 1. Chelsea 10 pont (11-3), 2. FC Porto 10 (9-6), 3. Dinamo Kijev 8, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

H csoport:
Olympique Lyon (francia)-Gent (belga) 1-2 (1-1)
G.: Ferri (7.), illetve Milicevic (32.), Coulibaly (95.)

Zenit (orosz)-FC Valencia (spanyol) 2-0 (1-0)
G.: Satov (15.), Dzjuba (74.)
kiállítva: Vezo (80., Valencia)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. Gent 7, 3. Valencia 6, 4. Olympique Lyon 1

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, a harmadikok pedig az Európa Ligában folytatják.

Hasonló hírek

Bajnokok Ligája-ezüstérmes a Telekom Veszprém

Géza

Dárdai beugrott a sztáredzők közé

Mazsi

Itt vannak a BL-negyeddöntő párosításai!

info
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Maradj otthon, vigyázz magadra, vigyázz az idősekre és a gyermekekre, és tevékenykedj az interneten, olvasd a Hirmagazin.eu Online Médiát!

Köszönjük, hogy a Hirmagazin.eu Online Médiát választottad!

Azon dolgozunk, hogy ami Téged érdekelhet, azt kivétel nélkül el tudd olvasni nálunk!

Bármilyen észrevételed, javaslatod, híred, cikked, képed vagy videód van, azt írd meg, küldd el nekünk ide: [email protected].

Adj meg egy nick-nevet (Téged azonosító, általad kitalált nevet, ha nem szeretnéd a teljes nevedet feltüntetni az anyagaid mellett), vagy add meg a keresztnevedet, vagy a teljes nevedet, a Te anyagaid látogatottságának "gyümölcsét" élvezd Te! Mi azt a nevet tesszük az anyagaid mellé, amit Te az e-mailben kérsz!

Dolgozzunk össze, légy részese a mi sikerünknek, ahogy mi is részesei szeretnénk lenni a Te sikerednek!

Hirmagazin.eu Főszerkesztősége

Figyelem!

A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások, kommentek nem a Hirmagazin.eu Online Média nézeteit tükrözik!

Szerkesztőségeink a hírek publikálásával, megjelenítésével foglalkoznak, a hozzászólásokat, kommenteket nem tudják befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tükrözik.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljetek!

A visszatérő vulgárils, gyűlölködő, uszító kommentelőket tiltjuk oldalunkról!

Célunk az, hogy olyan olvasótábort szolgáljunk ki munkánkkal, akik, egyfelől örömüket lelik az általunk közzétett híranyag olvasásában, másfelől valós tájékoztatást jelent részükre a Hirmagazin olvasása!