6.2 C
Budapest
2024. március. 29. péntek
HomeSzabadidőÁllatvilág4 állati jó tipp a nyári kutyatartáshoz

4 állati jó tipp a nyári kutyatartáshoz

Az állatvédők gyakran találkoznak rövid láncra kötött, árnyék nélküli helyen, megfelelő mennyiségű, friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. Az így tartott állatok a 30 fokban ugyanúgy hőgutát kaphatnak, mint az emberek. Az Orpheus Állatvédő Egyesület azt tanácsolja, hogy kánikulában inkább csak kora reggel vagy késő este vigyük kedvencünket sétálni, és gondoljunk arra, hogy az aszfalt is felforrósodik, ami könnyen égési sérüléseket okozhat az ebeknek! 

4 állati jó tipp a nyári kutyatartáshoz

Kánikulában az Orpheus Állatvédő Egyesület segélytelefonján gyakran jelentkeznek aggódó állatbarátok, akik a tűző napon kikötött, víz nélkül tartott állatoknak kérnek segítséget. Seres Zoltán, egyesületi elnök szerint gyakran még élelmet sem hagynak nekik. Nyáron a kedvencek mellett a gazdasági célú háziállatokra is fokozottabban oda kell figyelni, és ne csak a sajátjainkat óvjuk, figyeljünk oda a szomszéd portán tartott állatokra is!

A kutya önszántából soha nem mozogna a tűző napon, a déli forróságban. Ha mégis ezt kell tennie, akkor tudnunk kell, hogy mindezt nehezebben viselik a nagyobb testű, sötét színű kutyák, mint a kisebb, világos színűek. A kutya nem tud izzadni, ilyenkor liheg, de a hővesztéshez ez nem mindig elegendő, ilyenkor az állat keresi a hűvös helyet, padlót, amire ráfeküdve hűtheti magát.

4 állati jó tipp a nyári kutyatartáshoz

Az Orpheus Állatvédő Egyesület 4 legfontosabb tanácsa:
– a nagy nyári hőségben se feledkezzünk el a játékról és a nagyobb sétákról, amiket kora délelőttre és késő délutánra időzítsük,
– állatunk számára mindig legyen hűvös hely, ahova a napsugárzás elől szabadon el tud bújni,
– kedvencünknek az élelem mellé naponta többször friss ivóvizet kell adni,
– házi kedvencünket ne hagyjuk egyedül autóban (még nyitott ablaknál se), hiszen a tűző napon a belső hőmérséklet az egekbe szökhet.

A nagy nyári meleget könnyebben átvészelik házi kedvenceink, ha hűvös helyen készítünk kuckót nekik. Napjában többször töltsük fel friss vízzel a tálukat. Ha módunkban áll nedvesítsük be az állat bundáját, úsztassuk, és legfőképp ne kívánjunk tőle “csúcsteljesítményt”. A lakásban a sötétítés, a ventilálás segítheti a kánikula átvészelését.

Ha megtörtént a baj, és látjuk, hogy egy állat intenzíven liheg, a nyelve állandóan kilóg a szájából, színe sötétebb a megszokottnál, lehet, hogy hőguta fenyegeti az ebet. A gyors folyadékpótlás és az állatorvosi segélykérés életmentő lehet! A háziállatokért a gazdák a felelősek!

(Forrás: Orpheus Állatvédő Egyesület)
www.zug.hu – Állatbarát Web Kuckó

Most népszerű

Hasonló hírek

securiton-tűzvédelem