15.9 C
Budapest
2024. április. 26. péntek
Home18+18+ Dobogva várakozik egy szív a dobozban, hogy végre beültessék egy bajban...

18+ Dobogva várakozik egy szív a dobozban, hogy végre beültessék egy bajban lévő emberbe

Amerikai kutatók egy olyan szerkezetet fejlesztettek ki, amelyben egy emberi donorszívet mesterséges vérkeringésbe kötik.  A dobogás lényege maga az oxigén pumpálása a kioperált szívből. A találmánnyal megnövelhetik a szív transzplantáció sikeres esélyét! A probléma azonban, hogy az orvosi etikának nem tehet eleget a bizonyos doboz használata!

dobogo-sziv

Az új rendszert már használták Ausztráliában és Angliában is. Most éppen USA engedélyre vár az újfajta transzplantációs eljárás.

A készülék egy szív életben tartására 250 ezer dollárba kerül.

A Transmedics fejlesztette ki Massachusetts államban a szív lélegeztető készüléket.

Az Amerikai Egyesült Államokban minden évben 2400 szívátültetést végeznek. Noha az ország engedélyére várnak, attól függetlenül USA idén New South Wales-i St. Vincent’s kórházban háromszor is használták a készüléket!

Lényeg, hogy az agy halott donorból szívmegállás után a szívet kioperálják 2 perc után és 20 percen belül bele teszik abba a bizonyos dobozba, ahol a stimuláció miatt újra verni kezd!

Ezt az új technológiát nélkülözve, sokszor jelentős sérüléseket szenved a donor szív, amelyet innentől kezdve már nem lehet felhasználni!

A szív transzplantáció során az alap, hogy olyan szív nem ültethető át, amely vérkeringés összeomlás esetén állt le. Az agy halott emberek esetében a szív transzplantáció úgy történik, hogy szívüket ki operáció után 4 Celsius fokra lehűtik és megkísérlik az életveszélyes beteghez eljuttatni, hogy az értékes donort beültessék a beteg testbe. A transzplantáció bonyolult ismérveit nyilván valóan nem tudjuk, hogy az orvosi bizottság ennek tekintetében mit dönt a szervátültetéssel kapcsolatban.

Azonban a legújabban kifejlett technológia nem csak oxigénhez juttatja a kioperált szívet, hanem melegen is tartja. Ezzel a technológiával a szív sokkal jobb állapotban kerül át a beteg testébe az ő életesélyeit jelentősen megnövelve!

Ráadásul most már nem csak agy halottakból lehet így szíveket megmenteni, hogy donorként szolgáljon, a bajbajutott élők megmentése érdekében.

Itt jön a fizetett tudomány álláspontja, a Harvard etikusa Robert Truog megállapítása.

A magas tudású azt kérdőjelezi meg, hogy a donorok tényleg halottak-e? Merthogy szívüket újra tudják indítani. Még akkor is, ha ez más testben van! Visszafordíthatatlan a haláluk, ha egy idegen testben újra tudják indítani a szívverést?

Ezt mindenki döntse el maga, mert vannak balesetben elhunytak, kórházi agy halottak, akiknek az egészségügyi dolgozók szaladnak a szervekért, hogy emberek életét megmentsék.

Forrás: index

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work