5.6 C
Budapest
2024. április. 25. csütörtök
HomeFőhírekGazdaság15 éven belül megszűnhetnek a bankfiókok

15 éven belül megszűnhetnek a bankfiókok

Már video chaten is nyithatunk bankszámlát Magyarországon, s talán hamarosan már a hitelfelvételhez sem kell sorszámot húzni.

Mindez hozzájárul ahhoz, hogy leáldozóban van a fizikai bankfiókoknak – véli dr. Hannya Nimer, az MGV Zrt. elnök-ügyvezetője.

Az MNB által közzétett új Pmt. (pénzmosás elleni rendelet) lehetőséget ad arra, hogy az intézmények az ügyfeleket online módon, személyes megjelenés nélkül is azonosíthassák.

Ehhez kapcsolódóan az MNB rendelete meghatározza a technikai, informatikai, biztonsági, személyi, belső szabályozási és képzési feltételeket a kötelező ügyfél-átvilágítás vonatkozásában.

Ez volt az első lépés Magyarországon afelé, hogy belátható időn belül eltűnjenek az utcákról a bankfiókok – véli Hannya Nimer, a Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. elnök-ügyvezetője.

“Az online azonosítás elterjedése új szintre emeli a banki-pénzügyi szolgáltatásokat, új kaput nyit a területen dolgozóknak és az ügyfeleknek is. Többé nem lesz szükség arra, hogy sorban álljunk a bankfiókokban, hanem akár a világ bármely pontjáról, otthoni számítógép vagy okostelefon kamerája és mikrofonja segítségével, video chaten intézhetjük ügyeinket.

Ennek azonban az lesz az eredménye, hogy 10-15 éven belül nagy valószínűséggel megszűnnek a fizikális bankfiókok” – mondta az MGV Zrt. elnök-ügyvezetője, aki hozzátette: várakozásai szerint hamarosan a hitelezésben is változások jöhetnek.

“A hitelszerződéseknél jelenleg a pénzügyi szolgáltatók jogszabályi és törvényi kötelezettsége a szerződéseket közjegyzői okiratba foglalni és ellenjegyeztetni.

A közjegyzőknek kötelező személyesen felolvasni az okiratot és megértetni az ügyféllel annak tartalmát, de úgy tudjuk, hogy a közjegyzői kamara erőteljesen dolgozik az elektronikus aláírás hitelesítésen, és a fizikai megjelenés nélkül történő azonosításon. Bízzunk benne hogy ezen a területen is nagy előrelépések lesznek” – tette hozzá Dr. Hannya Nimer.

A szakértő kiemelte: nem véletlen, hogy a pénzügyi szektor ekkora hangsúlyt fektet az innovációra.

“Egy friss kutatás szerint a mai fiatalok 92%-a kifejezetten bankellenes. Ezek az ügyfelek teljesen új irányt szeretnének, a fizikai bankokat egyenesen elutasítanák. A tanulmány kitér arra is, hogy az ezredforduló szülötteinek 68%-a úgy érzi, a bankok nem értik meg őt, így nem tudják a szükségleteit kielégíteni. Az elavult bankok és pénzintézetek nem hatékonyak és nem alkalmazhatóak jól a modern világban.

Hogy ebből mi fog kisülni, azt tényleg csak jósolni lehet, de az biztos, ha a bankok nem értik meg az új generáció igényeit, akkor megértek a pusztulásra.” – közölte.

„A bankoknak lépést kell tartaniuk az igényekkel, s aki nem kapcsol időben az biztosan lemarad, mivel ezek nagyon nagy fejlesztési erőforrásokat emésztenek fel, ezért el kell határolni pénzeszközöket a fejlesztésekre”.

Hozzátette: a MGV-nek és számos, a bank szférában dolgozó döntéshozó kollégának is nagy felelőssége van az új online pénzügyi szolgáltatások alapjainak lerakásában, hogy megteremtsék a jövő generációnak a lehetőséget a változásra.

Forrás: hirado.hu

Képek: EgrinapokZendesk

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
Pannon Work